вторник, юни 23, 2026

92-годишният стоматолог от Дупница не връща нито един пациент, посетил кабинета му

Най-четени

92-годишният стоматолог не връща нито един пациент, посетил кабинета му в Дупница. Зад гърба си той има повече от 5000 хирургични интервенции.
„Здравословно се чувствам много добре. Проблеми нямам, защото съм постоянно в състояние да върша някаква работа. Вечерно време си поставям цели, които през деня изпълнявам, защото безделието не води до нищо и липсата на движение е по-лоша дори от тютюнопушенето“, разказва д-р Петков.
Медицинската си практика започва през 1952 година като зъболекар в родното си кюстендилското село Дяково.В устата ми имам още амалгамена пломба от 4 клас, която и до днес не е мръднала. Вече съм на 48, а зъболекаря ми почина, но пломбата останаСпомняте ли си онези моменти, в които ни водеха на групички за преглед в зъболекарските кабинети? То…Dec 26 2018vijti.com

След това работи като дентален специалист в градската болница и Военна болница в Дупница. 25 години е бил началник на отделението по стоматология в бившата Работническа болница в Бобов дол, пише „България днес“.
„В условията на миньорския труд се получават доста травми – като счупване на челюсти, откъсване на ухо, разкъсване на устни, избити зъби и др. За цялата ми практика имам толкова много случаи, че не знам кой да ви разкажа“, споделя зъболекарят легенда.

Интересен факт е, че стоматологът избира случайно професията си след съвет на приятел.
„Имах голямо желание да уча електроинженерство, но един мой съученик ме насочи към стоматологията. Записах в Медицинската академия в София. Любопитен факт е, че факултетният ми номер 2708 съвпадаше с началните цифри на ЕГН-то ми. Мисля, че това нещо ми носи късмет“, разказва още зъболекарят.
Кирил има две дъщери, трима внуци и петима правнуци. Нито един не избира стоматологията. Това не го притеснява, дори го радва.

- Advertisement -

„Тежка е професията, а и не е престижна. И най-неподготвения лекар, който мога да сложа в джоба си, ще го предпочетат пред мен. Защото той е лекар, а аз съм зъболекар“, натъжен е специалистът.

Стоматологът живее в Дупница, но често посещава родната си къща в Дяково, за която казва, че обича безгранично. Местните там също много го обожават, тъй като той е правил пломбите на всички. 92-годишният мъж пътува и до вилата си в Сапарева баня, която е построил сам. Въпреки възрастта си не спира да работи. Освен с пациенти в кабинета д-р Петков се занимава и с поддръжка на малка градина. Годините не му пречат да шофира сам колата си. Съвсем наскоро той издаде и третата си книга. Тя е посветена на Дяково.Нямам нужда от зъболекар, защото само с тези две чудни съставки зъбният камък изчезваПародонтозата представлява възпаление на венците и има няколко метода за лечение. Най-общо те могат …Oct 19 2018vijti.com

Източник: Новавест

Последни новини

Румен Радев е замислил нещо страшно за Пеевски

Противно на националния наратив, че Румен Радев се е събрал с Делян Пеевски, защото групата му в Народното събрание...

Какво се случва с Краси Радков? Появата му в „Капките“ шокира феновете

Истински шок предизвика появата на Краси Радков в „Като две капки вода“ преди седмица, където той не беше като участник, а гост в публиката....

Калоян Методиев: Структурата на кабинета на Румен Радев е катастрофална

Политологът Калоян Методиев отправи остри критики към предложения от „Прогресивна България“ кабинет и действията на формацията в Народното събрание. В коментар по повод първия...

Десислава Радева: Не знам кой, нито защо го прави. Може би ДАНС и МВР имат идея

Съпругата на новия ни премиер привлече фокуса на вниманието върху себе си. Десислава Радева категорично опроверга появила се в социалните мрежи публикация, в която ѝ...

УЖАСЯВАЩО! Кола премаза хора до банкомат в София (СНИМКА)

Ужасяващ инцидент в София. По данни на СДВР 79-годишен шофьор е блъснал пешеходец и велосипедист, след като объркал педалите и вместо спирачка натиснал газта. Facebook...

Още интересни публикации