вторник, юни 23, 2026

Американка се премести от Ню Йорк в Гюешево, за да произвежда ракия (ВИДЕО)

Най-четени

От Ню Йорк до Гюешево. Историята на Кейси Ангелова, която остави американския телевизионен бизнес, за да произвежда черешова ракия и трюфели в българската провинция, каза тя в ефира на NOVA.

„Това е селото на моя свекър. Гюешево ми харесва, защото тук е много спокойно и приятно. В Америка работих в телевизия върху документални филми и сериали. Бях в шоубизнеса и ми беше много интересно. Имах хубава работа, която харесвах. Проблемът обаче е, че тази индустрия не е за жени с деца”, разказа Кейси Ангелова.

За разликата между българското и американското училище„Човек трябва да се съревновава само и единствено със себе си в училище и… когато порасне пак така…Oct 19 2019vijti.com

- Advertisement -

Кейси споделя, че преди да дойде в България не знае нищо за страната. „Моите близки мислеха, че Америка е номер едно и не разбираха моето желание за пътуване и за изучаване на езици. За тях беше много трудно, а и все още е, въпреки че съм тук вече 15 години. Ние сме щастливи тук и всеки път моят баща ме пита кога ще се завърна в САЩ. Аз му казах, че няма шанс, защото не искам да живея там”, добавя тя.

Кейси има две дъщери. Идва в България, защото смята, че малки момичета трябва да порастват в малък град.

„В Ню Йорк децата не могат да играят на улицата сами. Там ние имахме хубав живот и къща в Манхатън. Заплатата и работата също бяха добри. Нашето преместване беше изненада за всички. След децата обаче всичко се променя”, посочи тя.

„Сега се занимавам с приготвянето на черешова ракия. Все пак най-известният продукт в Кюстендил са черешите. Идеята започна преди 5 години. Аз и моят съпруг имаме 10 дка черешови градини. През една година имаше много ниска изкупна цена на плода и ние не можахме да продадем черешите. Така решихме с необраните плодове да направим ракия за домашна консумация”, разказа американката.

„Моите деца могат да се идентифицират като американци заради ерата на интернет. В същото време обаче те са българи. Баща им е българин, ходят в български училища и сега живеят в Пловдив. Играят за волейболния клуб „Марица”, разкри Кейси.

Според американката, избрала да живее в България, колкото повече българи изберат да останат в родината си, толкова по-хубава и богата ще става тя. „На тези, които искат да отидат в Ню Йорк, ще кажа – идеята да отидеш там е много привлекателна. Проблемът е, че те няма да живеят живота, който си представят. Там ще отидат или като общи работници, или като току-що завършили. Накрая ще работят нещо, което не харесват”, заключи Кейси.

ВИДЕО

Американец издирва корените си в България: Искам да разбера какви са били, къде са живели, били ли са щастливи ВИДЕОПрадядо му и прабаба му пристигат в САЩ с кораб през 1914 г. „Искам да разбера какви са били, къде с…Oct 6 2019vijti.com

Източник: Petel

Последни новини

Румен Радев е замислил нещо страшно за Пеевски

Противно на националния наратив, че Румен Радев се е събрал с Делян Пеевски, защото групата му в Народното събрание...

Какво се случва с Краси Радков? Появата му в „Капките“ шокира феновете

Истински шок предизвика появата на Краси Радков в „Като две капки вода“ преди седмица, където той не беше като участник, а гост в публиката....

Калоян Методиев: Структурата на кабинета на Румен Радев е катастрофална

Политологът Калоян Методиев отправи остри критики към предложения от „Прогресивна България“ кабинет и действията на формацията в Народното събрание. В коментар по повод първия...

Десислава Радева: Не знам кой, нито защо го прави. Може би ДАНС и МВР имат идея

Съпругата на новия ни премиер привлече фокуса на вниманието върху себе си. Десислава Радева категорично опроверга появила се в социалните мрежи публикация, в която ѝ...

УЖАСЯВАЩО! Кола премаза хора до банкомат в София (СНИМКА)

Ужасяващ инцидент в София. По данни на СДВР 79-годишен шофьор е блъснал пешеходец и велосипедист, след като объркал педалите и вместо спирачка натиснал газта. Facebook...

Още интересни публикации