петък, юни 26, 2026

Мобилен оператор рекетира столичанин с 15 такси: Не може да предостави услугите, но си иска парите

Най-четени

Мобилен оператор рекетира 24-годишен столичанин да заплати 15 такси в пълен размер за използваните от него интернет и телевизия по договор, оплака се читател на Lupa.bg. Причината е, че телекомът не може да предостави услугите на новия адрес на мъжа, но въпреки това не иска да се прекрати договора за тях.
„Мобилните оператори у нас са по-силни от контролните институции и обвързващите им практики могат да те държат в плен до гроб”, смята Борислав Иванов, който разказа драмата си пред репортер на Lupa.bg.
Мъжът подписва договор за комбинирана услуга интернет+телевизия през декември миналата година. След обстойно проучване офертата на продавач-консултантите и в трите офиса на фирмата е двугодишен договор, тъй като по-малък период не се предлага и не е на дневен ред.
Убитият в трагедията край Негован треньор по борба Йордан Атанасов навремето тренирал Жоро ИлиевУбитият треньор по борба Йордан Атанасов е бил близък с Жоро Илиев Излезе наяве неподозирано разкрит…Sep 1 2019vijti.com

„Като питаш може ли, отговорът винаги е „Не може по-малко от две години. Само с такъв договор използвате промоционалните ни цени”, спомня си Борислав.
В крайна сметка мъжът сключва договор за услугата и всичко върви добре до момента, в който не решава да смени жилището с ново. Оказва се, че кооперацията на новия адрес не е окабелена за предоставяне на интернет и телевизия от оператора. И ходенето по мъките започва.
След разговор с представители на мобилния оператор става ясно, че услугата не може да бъде предоставена, освен ако пет семейства в блока не станат абонати на същия мобилен оператор.
„Това си е чиста проба рекет. Не възнамерявам да ставам техен промоутър, който да ходи от врата на врата и да предлага услуги им на съседите си”, категоричен е Борислав.

По думите му и останалите алтернативите са безумни и непрактични.
От своя страна прекратяването на договора е практически невъзможен ход. Ако мъжът вземе това решение, то за оставащия период от договора Борислав ще трябва да заплати неустойки в пълен размер според договорените в документа суми.
„Реално промоцията не била чак толкова промоционална”, смее се Борислав.
Според него мобилните оператори у нас извършват всякакви своеволия без да се съобразяват с клиентите си.

- Advertisement -

„Важното е да получават месечните си такси”, убеден е младият мъж. Според него правилният ход на фирмата е независимо от обстоятелствата, да осигури на клиентите си услугите, за които те плащат ежемесечно.
Казусът е отнесен до ръководството на мобилния оператор и се чака отговор от тяхна страна.
Името на телекома не е упоменато заради сигналите, които вече са подадени към мениджмънта на фирмата и в Комисията за защита на потребителите.
Източник: Лупа
Как да се отървем от тормоза на колекторските фирми: Нужно е само да направим нещо елементарно (СНИМКА)Колекторски фирми са започнали да тормозят хората по примера на алоизмамници. Читатели на агенция ПИ…Mar 3 2019vijti.com

Последни новини

Румен Радев е замислил нещо страшно за Пеевски

Противно на националния наратив, че Румен Радев се е събрал с Делян Пеевски, защото групата му в Народното събрание...

Какво се случва с Краси Радков? Появата му в „Капките“ шокира феновете

Истински шок предизвика появата на Краси Радков в „Като две капки вода“ преди седмица, където той не беше като участник, а гост в публиката....

Калоян Методиев: Структурата на кабинета на Румен Радев е катастрофална

Политологът Калоян Методиев отправи остри критики към предложения от „Прогресивна България“ кабинет и действията на формацията в Народното събрание. В коментар по повод първия...

Десислава Радева: Не знам кой, нито защо го прави. Може би ДАНС и МВР имат идея

Съпругата на новия ни премиер привлече фокуса на вниманието върху себе си. Десислава Радева категорично опроверга появила се в социалните мрежи публикация, в която ѝ...

УЖАСЯВАЩО! Кола премаза хора до банкомат в София (СНИМКА)

Ужасяващ инцидент в София. По данни на СДВР 79-годишен шофьор е блъснал пешеходец и велосипедист, след като объркал педалите и вместо спирачка натиснал газта. Facebook...

Още интересни публикации