понеделник, юни 22, 2026

Кеворк Кеворкян: С тия вонливи дюшеци ли ще си връщаме славата

Най-четени

Не е лесно да се работи в жанра „От умрял писмо“: газ от Туркменистан, завод на Фолксваген, завод на Тойота и пр.
Днешните медии обаче се трудят усърдно – и навремето като нищо щяха да ни убедят, че ще дочакаме и комунизма.
Тази вечер по една телевизия ни разказаха, какъв разцвет на чуждите инвестиции преживяваме.
Чак ще ни задавят проклетите инвеститори.
Обаче излъчваха репортажа си от един закрит наскоро завод за автомобилна тапицерия – инвеститорът се изнизал нанякъде.
Фолксваген и японците идват, ще си счупят краката от бързане – а този бяга.
Кеворк Кеворкян: Какво е било НРБ за мен и за 99% от народа, останалият 1% бяха в БеленеНай-общо казано. 🙂 Омръзна ми да ме питат какво е било НРБ за мен. Сега ще ви напиша какво е било Н…Aug 10 2019vijti.com

Не се сетиха обаче да ни кажат, защо въпросният неблагодарник е избягал.
Добре, да решим, че не е с целия си – нека си бяга.
Важното е, че емигрантите ни се завръщат.
Медиите ни отскоро надуват фалшивата гайда, според която емигрантите ни се завръщат – 16 хиляди души се прибрали и Захариева веднага зачурулика.
И тъй, както се връщат, 41 хиляди и 500 българи са обявили – само за два месеца! – че искат да останат в Англия и след Брекзит.
Представяте ли си, какво връщане пада.

Но медиите са се зазяпали в тъпи пропагандни номера и това им стига.
Върнали се някакви 16 хиляди души – и сякаш това вече окончателно е променило представата за страната ни и за Живота в нея.
Това е глупаво и нечестно.
Тук Животът изобщо няма да се промени от това, че някой е оставил заплата от три хиляди паунда и е дошъл тук за три хиляди лева, понеже там му било по-скъпо.
„Какво е туй паунд, бре?“ – ще си кажат в Монтанско, примерно, и ще продължат да кретат из нащърбения си животец.
Какво ли щеше да напише великият Яворов за днешните изгнаници – подгонени от ятагана на некадърни и самодоволни Властници, които не изпитват капчица срам, дори дурашки се хвалят.

- Advertisement -

Срам със сигурност изпитват самите Изгнаници – заради провала на държавата си.
Вече наблюдаваме едно ново крепостничество – милиони хора са закрепени като същински крепостни за мизерния си живот, заложени са пред него.
Нищо не може вече да се направи за тях.
Нищо, дори и Властниците да искат – до там сме я докарали за годините на Прехода.
Но не се взират в тия хора, роби на една нелепа съдба, натрапена им от некадърници, а зяпат ония, които са се върнали – 16 хиляди от два милиона.
Една хубавица от ГЕРБ веднъж изтърси следната колосална глупост, готова е направо за шеф на Парламента: двата милиона български емигранти/бегълци ни проправили пътя към ЕС!

Бягат от България – и ни приобщават към Европа.
Празните глави представят този позор като някакъв триумф.
***Непрекъснато гърмят скрити бомби отвсякъде.
Наскоро научихме, че стотици училища са без физкултурни салони или пък, доколкото ги има, те са в окаяно състояние.
Обаче нали преди време Властта се похвали, че е отделила повече от 600/шестстотин милиона лева за ремонт на училищата.

Какво стана с тия пари?
Все съобщават нещо розово, но изобщо не се сещат да се отчитат, обещанията са достатъчни – не си пъхайте носа зад тях, не ни разваляйте кефа.
Можеш да обещаеш всичко, дори можеш да обещаеш да кацнеш на Марс, да обереш страхопочитанието на шараните – и да не направиш нищо.
По телевизията показаха училищен физкултурен салон: там разполагат с дюшеци, от които дори бездомниците ще се погнусят – нареждали ги един до друг и ги използвали като тепих за борба.
А бяхме първа световна сила в този спорт.

С тия вонливи дюшеци ли ще си връщаме славата?
Точат се обаче да правят стадион за световно първенство по футбол, нищо, че ще бъдем тъпаните там.
Но някои ще се напечелят от строителството на стадиона – колко, вече и самият Дявол не може да изчисли.
Стига фасони на скъсан дюшек, по-добре дайте парите за ремонта на училищните салони, тогава славата ще дойде сама.
От умрял писмо… и т.н.
Източник: Petel
Кеворк Кеворкян: Какво сте ги зяпнали в апартаментите – вижте другите им дефицитиВ данъчните декларации на българските политици отдавна трябваше да има и графа „подкупи”. Направете …Apr 17 2019vijti.com

Последни новини

Румен Радев е замислил нещо страшно за Пеевски

Противно на националния наратив, че Румен Радев се е събрал с Делян Пеевски, защото групата му в Народното събрание...

Какво се случва с Краси Радков? Появата му в „Капките“ шокира феновете

Истински шок предизвика появата на Краси Радков в „Като две капки вода“ преди седмица, където той не беше като участник, а гост в публиката....

Калоян Методиев: Структурата на кабинета на Румен Радев е катастрофална

Политологът Калоян Методиев отправи остри критики към предложения от „Прогресивна България“ кабинет и действията на формацията в Народното събрание. В коментар по повод първия...

Десислава Радева: Не знам кой, нито защо го прави. Може би ДАНС и МВР имат идея

Съпругата на новия ни премиер привлече фокуса на вниманието върху себе си. Десислава Радева категорично опроверга появила се в социалните мрежи публикация, в която ѝ...

УЖАСЯВАЩО! Кола премаза хора до банкомат в София (СНИМКА)

Ужасяващ инцидент в София. По данни на СДВР 79-годишен шофьор е блъснал пешеходец и велосипедист, след като объркал педалите и вместо спирачка натиснал газта. Facebook...

Още интересни публикации