Едно обикновено българско семейство – тричленно, реши да покаже на всички своите разходи и приходи. То ги написа на един лист и… изненада! Сметката се оказа стряскаща – разходите са доста по-големи от доходите на семейството, коментира trafficnews.bg.
Изчислението е направено на база заплатите на двамата родители, които вземат по 700 лева.
Което прави общо доходи за годината 16 800 лева. В същото време, когато си платят всички данъци и задължителни вноски към държавата и финансовите институции, с които са обвързани, разходите им са… 17 750 лева.
Скръбна вест: Почина най-голямата любов на Лили Иванова (ВИДЕО)Почина музикантът Иван Пеев. Това стана ясно от официалния профил на Лили Иванова. Примата публикува…Nov 26 2018vijti.com
При това без тези за дрехи, обувки и каквито и да е занимания в свободното време! Без лакомства за детето, без глезотии за майката, без пари за празници!
Как става това?, се питат сега всички, които тайно си правят наум своята сметка. Оказва се, че този феномен е „хванат“ дори от Националния статистически институт, според който българите харчим повече, отколкото изкарваме! Някои финансисти обясняват това с увеличаването на кредитирането. Особено кредитите от нефинансови институции, което означава, че парите са изтеглени от хора, които имат лошо кредитно досие.
На всичкото отгоре по-бедните българи все по-често опирали до тегленето на бързи кредити, за да могат да си покрият… битовите разходи.
А това, че българинът харчи повече, отколкото изкарва, съвсем логично означава, че не заделя никакви средства за „черни дни“. Както сочи традицията…
Тази саморъчно написана „декларация“ за доходите и разходите всъщност е „снимка“ на начина на живот на огромната част от българите. Тъжно…
Малко статистика
България продължава да има сериозен проблем с необслужваните банкови заеми, съобщава mediapool.bg. Техният дял у нас е драстично по-висок в сравнение със средния за Европейския съюз – 12.1% при 4.6% за ЕС. Това сочи работен документ на Европейската комисия, публикуван на 18 януари. Той е в изпълнение на плана за действие за справяне с проблема, приет от Съвета на ЕС през юли 2017 г.
По-зле от нас са Гърция, Кипър, Португалия и Италия
По-висок дял на брутните необслужвани кредити спрямо България имат само закъсали във финансово отношение държави, които по време на световната криза имаха тежки проблеми с дългове, дефицити и с банковите си системи. Най-лошо се представя Гърция, където нивото на лошите заеми е 46.9%, следвана от Кипър (33.4%), Португалия (15.5%) и Италия (12.2%). Данните в доклада са към второто тримесечие на 2017 г.
Още по-неблагоприятно стои България по отношение за необслужваните заеми в частния сектор. Делът им у нас е драстично по-висок в сравнение със средния за Европейския съюз – 19.2% спрямо 4.7%. На първо място по този показател е обявилата банкова ваканция по време на финансовата криза Кипър – 52.7%, а на второ – изправената преди няколко години пред фалит Гърция (50.6%). Този път България е трета.
Валери Симеонов с ново култово изказване по „СКАТ“: Дайте ми това МВР за 24 часа и ще видим дали ще има протестиДайте ми това Министерство на вътрешните работи (МВР) за 24 часа и ще видим дали ще има протести. То…Nov 26 2018vijti.com