Като че ли всеки преминал 50-те може да открие на определено място от тялото си кожни образувания с размери от 1 до 5 – 6 милиметра. Цветът им е рубинено-червен и е резултат от разширяването на един или няколко малки кръвоносни съдове и тяхното запълване с кръв. Поради това традиционно те са известни като „рубинени точки“ или „червени бенки“, но научният термин на това, все пак, кожно заболяване, е хемангиом. В действителност, червените бенки представляват доброкачествени тумори и като такива – не са опасни за здравето. Но очевидно, когато са на гъсто, разположени на открити места по тялото, те загрозяват външния вид и понижават самочувствието.
Последни изследвания разкриха нещо много любопитно за близнаците: Вижте какво правят в коремчето на мама преди ражданетоУчени от Университета в Падуа, Италия са окрили, че близнаците, а и всички други бебета се стремят к…Nov 16 2018vijti.com
Затова не са малко тези индивиди (изключително от женски пол), които се подлагат на операция, за да се отърват от тях.
Тя е лека и се осъществява безболезнено с помощта на лазер. И все пак, има ли някакъв начин, различен от оперативния, за да бъдат надеждно премахвани? Засега отговорът е отрицателен. Затова, ако се притеснявате, че ви загрозяват – отстранете ги по единствения възможен начин. Не боли и става за секунди. Ако забележите обаче, че с времето настъпват промени в тяхната форма и/или уголемяване, то обърнете се незабавно към специалист по кожни заболявания, който да изключи възможността да страдате от някое далеч по-сериозно заболяване!
Може би сте чували твърдението, че бенките са просто слаби места по кожата
Всъщност, те не са слаби места, а по-скоро дефект. Според специалистите, са резултат от преместване на пигментните клетки меланоцити от дълбочината на тъканите към повърхността на кожата. Там те образуват клетъчни натрупвания, същите тези бенки. При появяването си на бял свят човек може да има до 10 бенчици. През живота по-нататък те се увеличават, най-много се появяват между 17 и 27 години. В началото изглеждат като микроскопични петънца – 1-2 мм, но след това нарастват до 1,5 и повече сантиметри. Но не всички те са бенки, повечето са лунички. И далеч не всички се израждат в меланом. Повечето от тези образувания спадат към фибропапиломните невуси, които са абсолютно безобидни.
Петко влезе в Мусинската пещера за съкровище с черна коса, но излезе с бели кичури, а жена му припадна като го видя (СНИМКИ)Подводна зала от римско време е била открита край Мусинската пещера потвърждава специално за „Борба“…Nov 22 2018vijti.com