Майката и бащата са втрещени, буквално не вярват на очите си и недоумяват защо неонатолозите не са им казали за проблема
Млади родители от Бургас изпаднаха в шок, след като едва когато се прибраха у дома, установиха, че бебенцето им се е родило с шест пръста на лявото краче. Малката принцеса идва на бял свят на 27 август с нормално раждане в една от бургаските болници. Родителите са доволни от обслужването, а майката и бебето получават отлични грижи. Изненадата обаче идва, когато семейството вече е вкъщи и майката преоблича момиченцето си. Оказва се, че лекарите са пропуснали да й съобщят, че малката се е родила с шест пръстчета на едното краче. Родителите са втрещени, буквално не вярват на очите си и недоумяват защо неонатолозите не са им казали за проблема.
Социалните подгониха родители в цялата страна: Притискат ги и плашат с отнемане на родителски праваЧиновници от социалната министерство, представители на училища и детски градини и полиция правят хай…Aug 29 2019vijti.com
Те обвиняват и професора от Пловдив, който три пъти по време на бременността е правил изследването фетална морфология и не е открил проблема при бебчето още в утробата на майката.
Проверка на Флагман.бг установи, че многопръстието е често срещано явление при новородените. При феталната морфология обаче се виждали пръстовите кости, а детенцето има по 5 на двете крачета. На видеозона не се е видяло шестото пръстче, защото то е без кост. Затова и професорът, който е един от уважаваните специалисти в областта, е нямало как да предупреди родителите на момиченцето.
Факт е обаче, е днешната медицина с лекота се справя с проблема, а възстановяването в ранна възраст при дечицата е изключително бързо и нетравмиращо.
Най-често шестте пръстчета на ръцете се премахват от детски ортопед малко след раждането на бебето, а тези на крачетата – след 3-годишна възраст.
Любопитен факт е, че дори популярни личности като Холи Бери се гордеят, че са се родили с шест пръста. Актрисата има шест пръста на левия си крак, но тя така и не си прави операция, тъй като дефектът й изобщо не я притеснява, дори се гордее със своята уникалност.
„Многопръстието не е козметичен проблем, тъй като допълнителните пръсти създават функционални затруднения. Стандарт е пръстчетата на ръчичките да се отстраняват възможно най-бързо, а на крачетата да се изчаква тригодишна възраст, за да се проследи развитието на костите.“ обяснява светилото в ортопедията акад. проф. д-р Владимиров.
„Предполагам, че е шокиращо за всеки родител да разбере, че бебчето му има повече пръстчета, но днешната медицина с лекота се справя с проблема. Уверявам родителите, че възстановяването в ранна възраст е изключително бързо и нетравмиращо и не трябва да се колебаят да потърсят специалист при наличие на проблем.“ допълва именитият ортопед.
Източник: Флагман
4-те основни грешки на родителите ми, заради които си останаха бедни до края на живота сиВсеки прави финансови грешки, но ако не ги осъзнаем и не се поучим от тях, има голяма вероятност да …Aug 14 2019vijti.com