Българите сме народ, който е целунат от Бога. Това е безспорен факт, защото ни е отредено да живеем в едно от наистина най-красивите кътчета на планетата. В забързаното си ежедневие много често забравяме този факт и се тормозим със злободневни проблеми, които задръстват съзнанието ни и да си спомним колко красива и неповторима е родната ни страна. Напълно е прав големият Алеко Константинов, който ни описа като Швейцария на Балканите. Лошото е, че все по-рядко се сещаме за думите на Щастливеца. Толкова рядко, че чак се сепваме, когато някой турист от чужбина ни каже истината – че това е едно от най-прекрасните места на Земята. Предлагаме ви това прекрасно видео, което е събрало някои от най-красивите забележителности в България.
Баща и дъщеря са единствените в България, които произвеждат сушени ароматизирани цветяБаща и дъщеря от Велико Търново са единствените в България производители на сушени ароматизирани пол…Dec 13 2018vijti.com
Вижте го и се насладете на това истинско богатство, с което разполагаме. То е навсякъде около нас. Това е и една от причините българинът вече векове наред да е толкова привързан към родната земя и да се съхрани по време на най-големите исторически катаклизми.
Ето и още от красотите на нашата родина
Пещерата Леденика
Леденика е пещера в Стара планина с множество галерии и интересни карстови форми — сталактити и сталагмити, датиращи от хиляди години. Намира се в северозападния – Стрешерски дял на Врачанската планина, на 19 км. от гр. Враца. Пещерата е дълга около 300 м. и има десет зали, най-голямата от които е известна като Концертната зала. Температурата в пещерата варира от –7°С до 15°С, до 8°С във вътрешността. Влажността на въздуха е 92%. Някога пещерата е била пълна с вода, но постепенно водата е изчезнала и е останало само едно изключително малко езеро , наречено Езерото на желанията.
Входът на пещерата е разположен в най-ниската част на Леденишкия увал при надморска височина 830 м. Първата зала е Преддверието (най-ниската част на пещерата). През зимата и пролетта тази зала очарова с леденокристалната си украса, дала името на пещерата. Няколко метра човек трябва да се движи ниско наведен през прохода Плъзнята, за да стигне до малката зала, която има почти кръгла форма, а след още едно стеснение се озовава в Голямата (Концертна) зала, в която има различни образувания, наречени с интересни имена заради вида си – Крокодилът, Главата на великана, Соколът, дядо Коледа, къщичката на баба Яга и много други.
Преподобна Стойна е казала, че чудото в България ще дойде след 60 годиниПреподобна Стойна е живяла между 1883 и 1933 година и нейното истинско име е Стойна Димитрова. Прека…Dec 17 2018vijti.com