Смирната е много ефективен антисептик, който се справя с болното гърло, измъчващо много хора през последните дни с разпространение на есенните вируси. Тази билка действа антивъзпалително и намалява червенината. Локално тя се прилага разтворена в гореща вода, с която се прави гаргара. Помага и при възпаление на венците, язви в устата и малки рани и охлузвания. Смирната действа и като лека упойка и по този начин облекчава болките в гърлото.
Смирна е растение със сладникава миризма, което достига височина до 1.5 м. Нейното стъбло има леко морав цвят, а листата <210> са перести, папратовидни, с бели петънца и главичка с малки бели цветове.
Лекуват всичко: Тайни рецепти за лечение на всички болести откриха в книга на 3500 годиниД-р Ричард Шулц става световно известен лекар като използва древната и проста техника на лечение, ко…Oct 4 2019vijti.com
Вирее в открити гористи местности и безплодни каменисти места. По-скоро се оприличава на голям храст. Расте в Сомалия и Етиопия, както и на Арабския полуостров. Като билка и лекарство смирната е позната от преди 4000 години.
Смолата от смирна е ценена още от древни времена поради своя ценен аромат и лечебни качества при лекуването на тежки рани. Египтяните са я ползвали като главна съставка в балсамирането на мумии. Смирната е била толкова ценена, че стойността <210> се равнявала на златото. На много места по света са я използвали в религиозни обреди.
Тази билка е спомената дори в Библията, позната е във винопроизводството в древността. Римските и древногръцките лечители са предписвали смирна при нередовна менструация и храносмилателни проблеми. Използвана е като лек на различни инфекции, включително сифилис.
Билката е била много разпространена и в китайската народна медицина. Лечителите са я предписвали при артрит, ревматизъм, проблеми с кръвообращението, менопауза и дори тумори в матката. Смирната е позната дори в Аюрведа. В античността смирната е използвана за благовоние в религиозни ритуали и церемонии, като например тези, които били посветени на богинята Изида.
Под формата на отвара, смирна се приготвя като към една чаша вряща вода, се добавя 1-2 пълни чаени лъжички стрита на прах смирна. Отварата се приема в доза три чаши на ден.
Под формата на тинктура, смирна се приема вътрешно в доза 1 до 4 милилитра три пъти на ден, добавена към вода или друга течност.
Под формата на капсули, смирна може да се приема в доза 200 милиграма, до пет пъти дневно.
Източник: Марица
Ванга: Ябълка с пирони цери анемия, в желязото се крие лека за най-коварните болестиВеднъж попитали Ванга, когато човечеството ще се спаси от най-страшните болести. Тогава всевиждащата…Oct 4 2019vijti.com